معرفی آرش مدنی و آثار وی

آرش مدنی کار حرفه ای خود را از سال 1381 آغاز کرد، زمانی که شور و اشتیاق به خلق فضاهای زیبا و کاربردی، ما را به سوی دنیای معماری رهنمون شد. در طول این سال‌ها، با تکیه بر خلاقیت، دانش و تجربه، گام‌های بلندی در این مسیر برداشته‌ایم و مفتخریم که امروز به عنوان یکی از برجسته‌ترین دفاتر معماری در ایران شناخته می‌شویم. ما در “آرشیفرم” معتقدیم که هر فضا، روایت منحصر به فرد خود را دارد. به همین دلیل، در طراحی هر پروژه، با ظرافت کامل به نیازها، علایق و شخصیت کارفرمایان خود توجه می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا فضاهایی را خلق کنیم که به طور کامل با سبک زندگی و سلیقه آنها همخوانی داشته باشد.

جوایز و افتخارات آرش مدنی

  • پروژه برگزیده کناف ایران در کاتالوگ جامع
  • برگزیده طرح چراغ از همایش بین المللی نور پردازی ILDC
  • تقدیر شده جایزه معماری داخلی مجله هنر و معماری، سال 1388
  • تقدیر از طرف سومین همایش معماری داخلی ایران در اصفهان، سال 1392
  • نامزد جایزه معمار، سال 1393
  • برنده پنجمین جایزه معماری داخلی ایران، سال ۱۳۹۲
  • تقدیر شده در بین چهل و نه طرح برگزیده معماری در دوسالانه ملی معماری و شهرسازی برای پروژه سرامیک البرز، سال 1395
  • رتبه نخست جایزه ملی خانه برای ساختمان کامرانیه مسکونی، سال 1400
  • نامزد در بخش معماری داخلی، هنر و معماری برای پروژه اداری پارلیفت، سال 1400

آثار آرش مدنی

خانه مینا و ربیعی

مفهوم اصلی این پروژه با توجه به نیازهای مشتری و سبک زندگی آنها شکل گرفت. ما در طراحی خود همه رفتارهای اعضای خانواده، عادات و مهمانی های آنها را در نظر گرفتیم. مشتری می خواست خانه پدری خود را بازسازی کند، بنابراین ما سعی کردیم حس تعلق را با آجر در طراحی خود بهبود بخشیم. این خانه در کلک کرج واقع شده است. سعی کردیم در نمای ساختمان و در عین حال شباهت با بافت محله تفاوت ایجاد کنیم.

خانه مینا و ربیعی خانه مینا و ربیعی

گالری خودرو اتولچی

گالری خودرو اتولچی در مفهوم پروژه بر اساس چراغ های جانبی خودرو شکل گرفته است. چراغ های جانبی خودرو مانند چشم هستند. هر خودرو شخصیت و ظاهر منحصر به فرد خود را دارد، بنابراین چراغ های کناری هر خودرو داستان های متفاوتی را روایت می کنند. نور و سایه ها مهمترین المان در یک گالری خودرو هستند. که ارش مدنی این را در طراحی خود به طور کاملی در نظر گرفته است.

گالری خودرو اتولچی گالری خودرو اتولچی

خانه کامرانیه

این خانه به شرح بازسازی خانه‌ای در منطقه کامرانیه می‌پردازد که در آن تلاش شده با حفظ المان‌های کلاسیک بنا، به خواسته کارفرما مبنی بر تجلی شکوه و عظمت در فضایی مدرن پاسخ داده شود. در این راستا، از طاق‌های کلاسیک به عنوان عنصری کلیدی برای پیوند سبک کلاسیک و مدرن استفاده شده و رنگ‌ها نیز با دقت انتخاب شده‌اند تا ظاهری کلاسیک با پرداختی مدرن به بنا ببخشند.کلاسیسم از دیرباز تاثیری عمیق بر انسان‌ها و تمامی جنبه‌های زندگی آنان، از جمله فضاهای زیستی، گذاشته است. در سال‌های اخیر و با ظهور مدرنیسم، شاهد کمرنگ شدن این تاثیر در بناها بوده‌ایم. با این وجود، ساختمان‌های مدرن با تمام ویژگی‌های متمایزشان، هنوز نتوانسته‌اند از لحاظ بصری جایگزینی برای بناهای کلاسیک در دل انسان‌ها باشند.در چنین شرایطی، معماران وظیفه‌ای خطیر بر عهده دارند: ارائه طرحی که بتواند پاسخی مدرن به تمایل کارفرما به شکوه و عظمت کلاسیک ارائه دهد.

خانه کامرانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید