چگونه دستگیره کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

دستگیره کابینت آشپزخانه

از انتخاب نورپردازی تا انتخاب رنگ  همگی تصمیمات مهم و تاثیر گذاری در فرآیند تبدیل خانه به فضایی پر از آرامش میباشد. با وجود تمام این اجزای متحرک، به خاطر سپردن اینکه طراحی نیز در جزئیات نهفته است، می تواند دشوار باشد. دستگیره های کابینت آشپزخانه شما جزئیاتی هستند که به راحتی می توان از آنها چشم پوشی کرد، اما دستگیره کابینت مناسب با سبک اشپزخانه و کابینت منزل شما می تواند تأثیر بصری قابل توجهی داشته باشد و به راحتی زیبایی فضا را ارتقا دهد و وقتی به دفعات بی شمار استفاده از این یراق آلات کابینت در طول فعالیت های روزانه فکر می کنید، واضح می شود که ارزش و لذتی که یک قطعه سخت افزار باکیفیت به ارمغان می آورد، ارزش سرمایه گذاری را دارد. به عبارت ساده، سرمایه گذاری روی این یراق آلات باکیفیت، راهی آسان برای ارتقاء زندگی روزمره است. بنابراین، چه در حال ساخت یک آشپزخانه کاملاً جدید باشید، چه روی بازسازی آن کار کنید، یا صرفاً بخواهید برخی از یراق آلات موجود را تعویض کنید، مجموعه ذکااستایلز یک دستورالعمل ساده و سرراست را برای کمک به شما در انتخاب دستگیره مناسب کابینت آشپزخانه ایده‌آل گردآوری کرده‌ایم درادامه با ما همراه باشید.

عوامل مؤثر در انتخاب دستگیره

انتخاب کابینت شما می تواند دلهره آور و پیچیده باشد. موارد زیادی وجود دارد که باید به آنها فکر کنید، از جمله سبک ها، روکش ها و در نهایت، نتیجه کلی که به دنبال آن هستید. تیم ذکااستایلز این کار را به هفت مرحله “کلیدی” تقسیم کرده که به صورت حرفه ای شما را در این فرآیند راهنمایی می کند و حدس و گمان را از بین می برد.

سبک و تم

این مهمترین بخش است. سبک خانه شما چیست و به دنبال چه سبکی هستید؟ شاید خانه شما از بیرون مدرن و از داخل رترو باشد. آیا می خواهید آن را به همین شکل نگه دارید یا می خواهید داخل آن را مطابق با بیرون تغییر دهید؟ به طور کلی، بهترین بازگشت سرمایه زمانی است که شما از مدهای عجیب و غریب پیروی نکرده باشید. اگر هنوز در حال کلنجار رفتن هستید، ایده خوبی است که از تعدادی از خانه های نمایش با سبک های مختلف در منطقه خود بازدید کنید، به طور کلی آنها توسط متخصصان و با توجه به روندها و سبک های فعلی طراحی شده اند. روکش های دستگیره کابینت می توانند بر سبک کلی و تم کابینت ها تأکید کنند؛ برای مثال، یراق آلات براق و مدرن با روکش هایی مانند نیکل مات یا کروم، کابینت های به سبک معاصر را تکمیل می کند. در مقابل، یراق آلات برنجی، برنز با روکش روغن می تواند جذابیت کابینت های به سبک سنتی یا روستایی را افزایش دهد. برای ایجاد ظاهری یکپارچه در سراسر خانه خود، از طریق استفاده از یک روکش یکسان و هماهنگ کردن آنها با لوازم آشپزخانه و شیرآلات، به هماهنگی در طراحی خود توجه کنید.

نوع دستگیره

نوع دستگیره ای که انتخاب می کنید کاملاً به سبک فضای شما بستگی دارد. دستگیره های گرد و مربعی وجود دارد، دستگیره های بلند و کوتاه وجود دارد، یا حتی ممکن است بدون دستگیره را انتخاب کنید! به طور کلی، هر چه کشوهای شما بلندتر باشند، دستگیره نیز بلندتر خواهد بود و برعکس، یک کشوی باریک با یک دستگیره کوتاهتر به نظر می رسد.

جنس دستگیره 

علاوه بر روکش، توجه به جنس دستگیره آشپزخانه نیز مهم است. باز هم، هنگام انتخاب مواد، به محیط غالب توجه داشته باشید. دستگیره هایی با جنس آلومینیومی در شرایطی که محیط نامناسب است به خاطر ایجاد حفره بدنام هستند. در حالی که جنس برنجی و استیل برای این شرایط ناپایدار عالی هستند.

هماهنگی رنگ

رنگ روکش دستگیره ها باید با رنگ کابینت و دکوراسیون اطراف هماهنگ باشد. هماهنگی رنگ روکش با رنگ یا رنگ کابینت، ظاهری متحد و هماهنگ ایجاد می کند. یک ترکیب رنگی متناسب می تواند کابینت ها را برجسته کند یا آنها را به طور یکپارچه با بقیه فضا ترکیب کند. با توجه به اینکه چه نوع سبک طراحی را می خواهید، هنگام انتخاب روکش دستگیره کابینت، برخی از گزینه های محبوب وجود دارد که همیشه به خوبی با هم کار می کنند:

  • استفاده از دستگیره های برنجی کابینت در کنار دستگیره های سیاه برای ظاهری شیک و در عین حال معاصر، مناسب میباشد
  • برای ایجاد فضایی دنج و صمیمی، دستگیره های برنجی با روکش روغن را با دستگیره های چوبی میتوانید ست کنید.
  • برای ظاهری تمیز و کلاسیک در آشپزخانه های مدرن یا سنتی، یراق آلات فلزی با روکش نیکل مات یا کروم را با دستگیره های سیاه امتحان کنید.

دستگیره کابینت اشپزخانه دستگیره کابینت اشپزخانه

روکش

این عنصر با رنگ متفاوت است زیرا به فرآیند پرداخت نهایی یا سطح یک دستگیره اشاره دارد. بسیاری از دستگیره ها رنگ شده اند. پس از سایش و پارگی زیاد، رنگ اغلب از بین می رود. بهترین روکش ها آبکاری شده و دارای صیقل میکرو هستند. این مهم است، بنابراین ما کمی بیشتر به جزئیات می پردازیم. در حالی که سبک های فراوانی برای دستگیره و دکمه کابینت وجود دارد، تعداد محدودی از روکش های دستگیره های کابینت موجود است. محبوب ترین روکش های فلزی عبارتند از کروم، نیکل براق یا مات، برنج آنتیک، مشکی یا طلایی مات و برنز با روکش روغن.

هماهنگی از نظر سبک و روکش

امروزه، اطمینان از هماهنگی سبک‌ها و روکش‌ها بسیار حائز اهمیت شده است. بسیاری از طراحان کابینت‌های کروم را انتخاب می‌کنند و سعی میکنند آن را با دستگیره های دو رنگ مطابقت می‌دهند.

هماهنگی از نظر سبک و روکش دستگیره کابینت

کاربرد دستگیره 

باید هنگام انتخاب به کاربرد و میزان استفاده از آن توجه کافی داشته باشید، بنابراین اگر ترافیک استفاده از آن زیاد میباشد باید کیفیت بهتری را در نظر بگیرید زیرا برخی دستگیره ها تحمل فشار و استفاده مرتب به دفعات بالا را ندارند و صرفا برای زیبایی کاربرد دارند نه کارایی!

انواع دستگیره های کابینت

تصمیم مهم تر دیگری که باید بگیرید این است که آیا می خواهید از چه نوع دستگیره ای استفاده کنید. در حالی که هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد، اما به طور کلی باز کردن کابینت با دستگیره و کشو با دستگیره کشویی بسیار راحت تر است. با این گفته، استثناهای زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، نصب عمودی دستگیره های کشویی ممکن است برای کابینت های کوتاه  بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر می خواهید مبلمان موجود را ارتقا دهید، ممکن است تصمیم بگیرید که دستگیره های کوچک تأثیر بصری بیشتری نسبت به یک کشویی بلند داشته باشند. هنگام فکر کردن به نوع دستگیره ها، سعی کنید تصور کنید که چه چیزی برای سبک زندگی شما کاربردی تر است.

راهنمای انتخاب اندازه مناسب دستگیره کابینت

کشوها و کابینت ها در اندازه های مختلفی وجود دارند، بنابراین تعیین اندازه مورد نیاز شما ممکن است دشوار باشد. در حالی که هیچ قانون ثابتی وجود ندارد، به طور کلی توصیه می کنیم طول دستگیره تقریباً یک سوم عرض کابینت یا کشو باشد.

 عرض دستگیرهقطر دستگیره
کابینت کوچک30CM2.5CM
کابینت متوسط30-76CM 2.5-3.8CM
کابینت بزرگ76-122CM2.5CM

محل قرارگیری دستگیره کابینت آشپزخانه

آخرین نکته، محل قرارگیری دستگیره های کابینت میباشد که جنبه مهمی از طراحی آشپزخانه است. قرارگیری مناسب نه تنها زیبایی فضا را افزایش می دهد، بلکه عملکرد و سهولت استفاده را نیز تضمین می کند.

  • کابینت های بالایی: دستگیره یا کابینت باید حدود 2.5 تا 3 اینچ (6.3 تا 7.6 سانتی متر) از لبه پایین درب یا کشو فاصله داشته باشد.
  • کابینت های پایینی: یراق آلات به طور معمول بین 2.5 تا 3 اینچ (6.3 تا 7.6 سانتی متر) از لبه بالایی قرار می گیرند.
  • کشوها: دستگیره را به صورت افقی در مرکز نمای کشو قرار دهید.

محل قرار گیری دستگیره کابینت

انتخاب دستگیره مناسب کابینت برای سبک آشپزخانه شما

اولین چیزی که باید از خودتان بپرسید این است که سبک آشپزخانه شما چیست؟ آشپزخانه های مدرن به خطوط تمیز دستگیره های ساده و مدرن نیاز دارند، در حالی که آشپزخانه های سنتی ممکن است از دستگیره هایی به سبک سنتی استفاده کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که این یک قانون سختگیرانه نیست! آشپزخانه های سنتی می توانند برخی از عناصر طراحی مدرن را با هم ترکیب کنند تا حس تازگی را در طراحی حفظ کنند. اگر در حال برنامه ریزی برای آشپزخانه خود هستید، به احتمال زیاد چند آشپزخانه رویایی دارید که دوستشان دارید. ممکن است متوجه دستگیره ها نشده باشید، اما نگاهی دقیق به چیزی که آنها استفاده می کنند بیندازید، آیا از چیزی که استفاده کردند، چیدمان، سبک آن خوشتان می آید؟ آشپزخانه ای وجود دارد که دوست ندارید اما شاید دستگیره فوق العاده ای داشته باشد؟ برای محدود کردن ظاهری که دوست دارید، به آن جزئیات توجه کنید.
سبک یراق آلات تاریخی را به درستی اجرا کنید، به دنبال چیزی با شکل بسیار سنتی باشید که مدت‌هاست وجود داشته باشد، مانند دستگیره‌های فنجانی یا دستگیره‌های سطل زباله.

تمام دستگیره های آشپزخانه باید یکسان باشند؟

اگر به عده ای از آشپزخانه ها نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که گاها دو سبک متفاوت (حتی مواد مختلف) را برای فضای خود انتخاب کرده اند، انتخاب ترکیبی از دستگیره و کشویی همیشه یک انتخاب مطمئن است. به طور کلی، دستگیره ها روی درب ها و کشویی ها روی کشوها قرار می گیرند،در واقع این بیشتر از هر چیزی به ترجیح شخصی بستگی دارد! بعضی افراد واقعاً به ترکیب سبک ها علاقه دارند و تصمیم دارند کمی جسور باشند.

آیا تمام دستگیره های کابینت باید هم اندازه باشند؟

تمام دستگیره های یک آشپزخانه باید هم اندازه باشند، اما دستگیره های کشویی داستان دیگری دارند. برای یک کشوی پهن‌تر یا کابینت بزرگ‌تر، باید اندازه‌ دستگیره ها را متناسب با اندازه‌ی در انتخاب کنید. برای کشوهای بزرگتر، یک قانون کلی این است که از دستگیره های بلندتر استفاده کنید، نه تنها به این دلیل که از نظر تناسب ظاهری بهتر به نظر می‌رسد، بلکه به این دلیل که بیرون کشیدن آن‌ها کمی سنگین‌تر است و استفاده از دستگیره‌ی بزرگ راحت‌تر است.

دستگیره کابینت آشپزخانه ذکااستایلز

با انتخاب دستگیره کابینت آشپزخانه ذکااستایلز، جواهری به آشپزخانه خود اضافه کنید که زیبایی و کارایی را به ارمغان می‌آورد. مجموعه ذکااستایلز با ارائه طیف گسترده‌ای از دستگیره‌های کابینت آشپزخانه در طرح‌ها و جنس‌های مختلف، انتخابی ایده‌آل برای شماست. دستگیره‌های ما از بهترین مواد اولیه با ظرافت و دقت تمام ساخته شده‌اند و به آشپزخانه شما جلوه‌ای لوکس و مدرن می‌بخشند. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید