دستگیره کمد دیواری کودک | فانتزی

دستگیره کمد دیواری کودک

کودکان اغلب اتاق خود را به عنوان یک دنیای شخصی و بچگانه خودشان میشناسند که  اکثر اوقات فراغت و خاطره های کودکانه خود را درآنجا میسازند؛ بنابراین این موضوع باید برای والدین خائز اهمیت باشد تا محیطی مناسب  با روحیه کودکی و شاد را برای فرزندان خود فراهم کنند.

انتخاب دستگیره کمد دیواری کودک شاید در نگاه اول برایتان بی اهمیت باشد اما برای کودکان که وقت بیشتر خود را در اتاق و وسایل خود میگذرانند میتواند تاثیر بسزایی در قوه تخیل، روحیه و راحتی آن ها بگذارد.

دستگیره کمد کودک چیست؟

دستگیره کمد کودک با توجه به طرح های شاد و فانتزی که دارد مخصوص کمد های کودکان می باشد. این دستگیره های فانتزی که دارای انواع شکل های مختلف برای زیبایی بیشتر کمد کودک استفاده میشود، عموماً در مدل های دایره‌ای، مستطیلی، مربعی و در تم های مختلف مثل حیوانات، شخصیت های کارتونی و… طراحی میشوند  و رنگ های مختلفی را نیز دارد.

انواع دستگیره کمد کودک

همان طور که  ذکر کردیم برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک و انتخاب طرح، باید متناسب با سن آن ها از دستگیره کمد کودک استفاده شود. دستگیره کمد کودک در اشکال و طرح ها مختلفی تولید میشود که تمام سلایق را پوشش می دهد و می توانید بر اساس  سن، جنس و سلیقه شخصی  دستگیره کمد فرزند خود را انتخاب نمایید.

  • دستگیره کمد چوبی

یک نمونه از انواع دستگیره کودک، دستگیره های چوبی با تم حیوانات می باشد که به صورت تک پیچ و دو پیچ تولید میشوند. در ساخت این مدل دستگیره کودک چوب به کار میرود و برای طراحی آن از نقش و نگارهای کودکانه استفاده میشود.

  • دستگیره کمد فانتزی

نوع دیگری از دستگیره کودک مدل فانتزی میباشد که غالبا از جنس فلزی، پلاستیک و چوب استفاده می شود. در ساخت این نوع اشکال هندسی مختلف در رنگ بندی های شاد و سایز بندی های مختلف به کار می رود.

  • دستگیره کمد تک پیچ

یکی دیگر از انواع دستگیره کودک نوع تک پیچ میباشد و همانطور که از نامش پیداست به صورتی طراحی میشود که برای نصب نیاز به یک پیچ دارد و در ایده طراحی آن از اشکال عروسکی، هندسی و شخصیت های کارتونی استفاده می شود.

نکات خرید دستگیره کمد کودک

  •  سن و علایق کودک را در نظر بگیرید

 برای کودکان نوپا، دستگیره های بزرگ و ساده با رنگ های شاد مناسب تر هستند. اما برای کودکان بزرگتر، می توانید از دستگیره های با طرح های فانتزی و شخصیت های کارتونی مورد علاقه آنها استفاده کنید و برای نوجوانان، می توانید از دستگیره های مدرن و مینیمالیستی استفاده کنید.

  • توجه به ایمنی و راحتی استفاده

 دستگیره ها باید به گونه ای باشند که کودک به راحتی بتواند از آنها استفاده کند. لبه های دستگیره ها نباید تیز باشند تا کودک را اذیت کنند.  همچنین مدل های مختلفی از لحاظ ابعاد، شکل و اندازه می باشد که باید متناسب با روحیات و البته مدل و رنگ کمد اتاق باشد.

  •  از تنوع رنگ و طرح استفاده کنید

 استفاده از رنگ های شاد و متنوع در اتاق کودک می تواند به خلاقیت و شادابی او کمک کند. می توانید از دستگیره های با طرح های مختلف مانند حیوانات، گل ها، شخصیت های کارتونی و غیره استفاده کنید و سعی کنید رنگ و طرح دستگیره ها را با سایر عناصر دکوراسیون اتاق کودک هماهنگ کنید.

کلام پایانی 

انتخاب دستگیره های مناسب برای کمد اتاق کودکان می تواند به جذابیت و کارایی این فضا بیفزاید. دستگیره های فانتزی و رنگارنگ نه تنها به زیبایی کمد و اتاق کودک کمک می کنند، بلکه به عنوان یک عنصر آموزشی و سرگرم کننده نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید