0 تا 100 نصب کاشی و سرامیک جدید روی سرامیک های قدیمی و فرسوده

0 تا 100 نصب کاشی و سرامیک جدید روی سرامیک های قدیمی و فرسوده

با گذشت زمان عواملی مانند پوسیدگی،فرسایش، شکستگی و… باعث آسیب رساندن به سرامیک ها میشوند؛ در این شرایط بهترین گزینه ترمیم یا تعویض سرامیک میباشد. باید در نظر داشت که همیشه شرایط برای ترمیم و تعویض سرامیک وجود ندارد و حتی ممکن است در شرایطی با انجام این کار فقط باعث تراشیدن هزینه های اضافی شوید و یا در صورت کنده کاری باعث آسیب سرامیک های اطرف بشوید، پس در این شرایط بهترین انتخاب نصب کاشی و سرامیک های جدید روی کاشی و سرامیک های قدیمی می‌باشد در ادامه با ذکااستایلز همراه باشید.

برای تهیه انواع کاشی و سرامیک دست ساز به فروشگاه ذکا استایلز مراجعه نمایید.

خرید کاشی و سرامیک دست ساز

دلایل نصب کاشی و سرامیک جدید روی سرامیک قدیمی

 • کاشی یا سرامیک قدیمی باشد
 • تغییر دکوراسیون داخلی
 • تغییر رنگ
 • ترک‌خوردگی و خرابی

مراحل نصب سرامیک روی سرامیک

چسباندن سرامیک روی سرامیک را میتوان در چندین مرحله و بدون نیاز به فرد متخصص به راحتی انجام داد. قبل از انجام هرکاری نیاز است که مصالح مورد نیاز در حین نصب را آماده کنید و سپس به سراغ نصب بروید.

آماده سازی مصالح مورد نیاز

 • ماسک، دستکش، عینک ایمنی
 • سرامیک ها
 • چسب سرامیک
 • تراز 120 سانتی
 • سنباده (مش 80)
 • سنگ مخصوص مصالح
 • ماله کنگره‌دار
 • کاردک

رفع ایرادات و زیر سازی سرامیک های قدیمی

مهمترین مراحل نصب سرامیک بررسی و چک کردن سرامیک هایی میباشد که قرار است روی آن ها سرامیک جدید نصب شود. برای بررسی سرامیک های قدیمی باید از عدم لقی آن توسط یک چکش یا پتک چوبی یا پلاستیکی اطمینان حاصل کنید؛ اگر سرامیکی به درستی در جای خود نچسبیده باشد باید آن را جدا و محل را با ملات کاملا و یکنواخت پر کنید.

تراز کردن سطح زیرین

بعد از عیب یابی در مرحله قبل، حال نوبت هم تراز کردن سطوح سرامیک های قدیمی به کمک تراز میباشد. نقاط ناهوار را پیدا و علامت گذاری کنید، سپس با فرز نقاط ناهموار را تاجایی که هموار شود بتراشید.

 سنباده کشی سطح زیرین

با استفاده از سنباده مش 80 سطح تمامی سرامیک های قدیمی را سنباده کشیده و خراش های ریز دهید؛ زیرا برای نصب سرامیک جدید باید روی سطح زیرین خراش هایی ایجاد شود تا سرامیک ها به راحتی روی هم قرار بگیرند. بعد از اتمام کار با کمک کاردک سرامیک های خرد شده را برداشته و سطح را کاملا با آب و شوینده های مناسب از مواد اضافی تمیز کنید.

ملات کاری

روش های متفاوتی برای ساخت ملات وجود دارد اما بهترین راه ساخت آن با چسب سرامیک مییباشد که دستور ساخت آن روی چسب درج شده است.

توجه: تمام حجم ملات را یکجا آماده نکنید زیرا با قرار گرفتن در معرض هوا به سرعت خشک میشود و کیفیت خود را از دست میدهد.

چسباندن سرامیک ها

مقداری از ملات را با ماله روی سرامیک قدیمی ریخته و آن را کاملا پهن کنید، سپس با طرف کنگره دار ماله روی ملات شیار هایی ایجاد کنید. دقت کنید که ایجاد شیار باید به صورت یک خط مستقیم باشد. اگر ابعاد سرامیک جدید بزرگ باشد باید مقداری ملات را پشت سرامیک های جدید بریزید و شیاربندی کنید.

بند کشی

بعد از نصب سرامیک ها برای از بین بردن درز های بین سرامیک باید از دوغاب، چسب یا ملات مخصوص استفاده کنید. برای اینکار ابتدا درز های بین را با مواد لازم پر کنید و توسط کاردک روی سطح را کاملا هموار و یکدست کنید. در آخر برای تمیز کردن سرامیک های جدید با دستمال مرطوب مواد لازم را پاک و تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید