کمی در مورد طراحی داخلی

طراحی داخلی به منظور ارتقای فضای داخلی با هدف ایجاد هماهنگی بین المان های موجود انجام میشود تا فضای داخلی منزل شما برای خلق یک فضای مناسب و راحت با زیبای فراگیر صمیمی تر شود، طراحی داخلی باید در روندی بسیار منظم و هدفمند جلو برود و باید بدانید که در پایان از این طراحی چه انتظاراتی دارید که این امر متکی بر خلاقیت و ایده های نوینی و امروزه میباشد و توسط طراح داخلی مجرب باید ایجاد و کاملا نظارت شود.

دکوراتور داخلی: به کسانی که در تنظیم داخلی در سبک های مختلف تخصص دارند دکوراتور داخلی میگویند. تمرکز بر جنبه های زینتی و متحرک در دکوراتور داخلی اهمیت دارد و کل عملکرد یک دکوراتور بر این پایه میباشد، طراح داخلی دارای تخصص و مهارت فوق العاده ای میباشد که در طراحی فضای داخلی باید از عملکرد و کارایی بالایی برخوردار باشد؛ که آموزش این تخصص را به صورت اکادمیک فرامیگیرند؛ همچنین وظیفه یک طراح داخلی این است که در برنامه ریزی بسیار دقیق باشد و در روند درست پروژه نظارت کند و استفاده بهینه از فضای داخلی داشته باشد تا طراحی کاربردی و زیبایی در فضای منزل ایجاد کند. همچنین یک طراح داخلی باید درک درستی از مسائل فنی در زمینه طراحی مثل آکوستیک نور و دما داشته باشد.

در ادامه نیز توضیح مختصری در مورد انواع سبک های طراحی داخلی خواهیم داد با ما همراه باشید.

سبک مدرن

این سبک از اوایل قرن 20 شکل گرفته است که در آن  استفاده از متریال طبیعی و همچنین رنگ های خنثی مشاهده میشود. روشنایی و نور از مهمترین عوامل حائز اهمیت در این سبک میباشد. استفاده از گیاهان در مکان های مختلف منزل و اشکال هندسی غیر منظم باعث زیبا تر شدن بیشتر این سبک میشوند.

سبک کلاسیک

سبکی که  از طراحی رومی و یونانی باستان میباشد که در آن از هیچ عنصر مدرن و امروزی استفاده نمشود. این سبک  به دلیل استفاده از متریال بسیار گران، کتیبه در معماری، متریال های با کیفیت و مجسمه های آنتیک بسیار گران قیمت میباشد و درواقع  ثروتمندی کاربران خود را به نمایش میگذارد.

سبک مینیمال

سادگی، عدم درهمریختگی، راحتی و حس آرامش همگی از عناصر سبک مینیمال میباشند. این سبک بر کارایی و ضرورت استوار است و طراحی وسایل موجود بسیار ساده و بدون جزئیات و تزئینات میباشد که طراح در این سبک از فضا نهایت استفاده را میبرد.

سبک ژاپنی

این سبک ریشه در فرهنگ ژاپن دارد و بسیار سنتی است.در نظر گرفتن اصول طراحی با این سبک فضایی آرامش بخشی را برای علاقه مندان خود ایجاد میکند. محیط در این سبک به دور از تجملاتی بودن و بسیار ساده میباشد و متریال طبیعی در این سبک استفاده فراوانی دارد. رنگ غالب فضا در این سبک سفید میباشد و نور خورشید به صورت گسترده فضای داخلی را در برمیگیرد؛ همچنین  لوازم معروف ژاپنی همانند حصر ها تاتامی و شوجی در این سبک از طراحی به فراوانی استفاده میشود.

سبک روستیک

در این سبک متریال های فلزی بسیار کم  استفاده میشود و تماما از متریال خام طبیعی مانند سنگ و چوب استفاده میشود.

کلام آخر

به طور کلی طراحی داخلی زیبا سازی فضای داخلی منزل میباشد که باید به گونه ای هدفند از کنار هم چیندن المان ها و عناصر داخل منزل برای ایجاد فضای زیبا و بهینه آن، استفاده نمود. طراحی دکوراسیون فقط شامل منزل نیست و طراحی چیدمان برای اداره ها، دفاتر و… مورد استفاده قرار میگیرد که در صورت اهمیت دادن و انجام نکات در کنار سلیقه و ایده های جذاب افراد میتوان بهترین طراحی داخلی را تجربه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید