انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی و حمام

انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی و حمام

انتخاب کاشی سرامیک سرویس بهداشتی و حمام یکی از مهم ترین موضوعات حوزه کاشی و سرامیک میباشد که در طراحی دکوراسیون داخلی نقش بسزایی دارد؛ امروزه با وجود تنوع بسیار طرح، رنگ و ساختار کاشی و سرامیک برای کف سرویس بهداشتی و حمام، انتخاب و خرید بسیار سخت شده که با همراهی این مقاله از ذکا استایلز شما با آگاهی بهتری دست به خرید و انتخاب خواهید زد.

اصول انتخاب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی و حمام

برای انتخاب کاشی و سرامیک کف سرویس بهداشتی و حمام لازم است نکاتی را در نظر بگیرید و بر اساس متراژ، طرح، رنگ بندی، جنس و کیفیت بررسی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

براساس سبک دکوراسیون

رنگ، طرح و بافت کاشی سرویس بهداشتی سبک های لاکچری و مدرن با ساختمان‌های مینیمال تفاوت بسیاری دارد. شاید ابتدا فکر کنید که این معیار اهمیت زیادی ندارد؛ اما هماهنگی و ایجاد تعادل بین طرح و رنگ کاشی حمام و سرویس بهداشتی با دکوراسیون داخلی می‌تواند نقش بسیاری در زیبایی دکوراسیون شما داشته باشد.

کاشی سرامیک حمام و دستشویی ذکااستایلز

توجه به بافت و طرح

طرح و بافت سرویس بهداشتی و حمام باید به گونه‌ای باشد که با دکوراسیون کلی خانه مدرن، کلاسیک، مینیمال و … تناسب داشته باشد.

  • بهتر است تمام کاشی‌ و سرامیک‌ها طرح‌دار نباشند و به صورت ترکیبی با کاشی و سرامیک‌های ساده به کار بروند
  • طرح چیدن کاشی و سرامیک‌ها به گونه ای باشد که بافتی متناسب پیدا کنند؛ معمولا طرح کاشی کاری سرویس بهداشتی را به خاطر محدودیت فضای آن ساده انتخاب می‌کنند
  • بهداشت سرویس بهداشتی به مراتب از مهم ترین امور میباشد و تمیز کردن کاشی های براق و صیقلی آسان تر است
  • از کاشی و سرامیک با بافت زبر برای کف سرویس و حمام و کاشی براق برای دیواره ها استفاده میشود

طرح و بافت کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی و حمام

انتخاب رنگ مناسب

وجود طیف وسیعی از رنگ ها باعث برتری انتخاب کاشی و سرامیک برای کف و دیوار سروریس بهداشتی و حمام میشود که در ادامه به بررسی آن ها میپردازیم.

رنگ های خنثی

معمولا رنگ های سرد و خنثی برای سرویس بهداشتی و حمام انتخاب نمی شوند؛ اما اگر انتخاب شما کاشی هایی با رنگ های خنثی است، بهتر است این کاشی ها را با رنگ های گرم مانند طرح چوب ترکیب کنید.

رنگ سفید، رنگی رایج

خرید کاشی سفید از رایج ترین انتخابات برای سرویس بهداشتی و حمام میباشد و از آنجایی که رنگ سفید منعکس کننده نور میباشد باعث اغراق در ابعاد فضا میشود و مناسب سرویس بهداشتی و حمام های کوچک میباشد.

رنگ کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی و حمام

توجه به متراژ و ابعاد

از آنجایی که اکثر سرویس بهداشتی‌ها معماری کوچکی دارند؛ باید سراغ کاشی هایی رفت که نصب آن موجب کوچک تر به نظر رسیدن سرویس بهداشتی نشود. به طور مثال رنگ‌های تیره برای کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مناسب نیستند و سرویس بهداشتی را کوچک تر جلوه می‌دهند. اما در صورتی که محیط سرویس بهداشتی شما بزرگ است می‌توانید از ترکیب رنگ‌های تیره و روشن با هم استفاده کنید.

تعادل بین کاشی و سرامیک ها

تعادل بین اندازه، رنگ و طرح کاشی ها در طراحی و چینش بسیار مهم است و به منظور منسجم نشون دادن فضا باید تعادل و هماهنگی میان آن ها در نظر گرفته شود.

جنس کاشی و سرامیک

یکی از المان های مهم در انتخاب کاشی و سرامیک برای کف و دیوار سرویس بهداشتی و حمام جنس محصول میباشد که چه در فضای بزرگ و چه در فضاهای کوچک، برای کف سرویس بهداشتی از کاشی مات و بدون لعاب باید استفاده شود.
کاشی‌های لعاب‌دار به دلیل سطح صاف و سیقلی‌ای که دارند بسیار لیز هستند و این لیز بودن در صورت خیس شدن چند برابر خواهد شد و خطرناک است. اما برای کاشی دیوار سرویس بهداشتی و حمام توصیه می‌شود که از نوع براق و صاف آن استفاده شود.

کیفیت در انتخاب

کیفیت در خصوص انتخاب کاشی وسرامیک یکی دیگر از مسائل مهم است. برای محیط سرویس بهداشتی های عمومی که رفت و آمد آن بسیار بیشتر از سرویس بهداشتی‌های منازل است باید از نوع کاشی و سرامیک با سطح مقاومت بالاتری در برابر سایش و فشار استفاده شود. نکته حائز اهمیت دیگر، میزان جذب آب در آن است که باید برای محیط‌ سرویس بهداشتی و حمام که به طور مرتب نیاز به شستشو دارد و در معرض مستقیم آب هستند باید از کاشی و سرامیک‌هایی استفاده شود که میزان جذب آب آن‌ها بسیار کم باشد.

بهترین انتخاب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی و حمام

برای انتخاب و خرید کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی باید به تنوع محصولات از همه جوانب از جمله رنگ، ماتی یا شفافیت، درجه سایش، جذب آب، مقاومت و لغزش بررسی شود. تمام این عناصر تاثیر سیاری در ظاهر دکوراسیون شما دارند و حتی می تواند تاثیر زیادی در بزرگ یا کوچک به نظر رسیدن فضا داشته باشد. بنابراین در خرید کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی به تمامی موارد توجه کنید. مجموعه ذکااستایلز طیف متنوع و گسترده ای از کاشی و سرامیک های دست ساز دارد که میتواند در انتخاب بهتر و بخشیدن ظاهری زیبا تر به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید