معرفی انواع کاشی

معرفی کاشی ها

کاشی کاری یکی از هنرهای قدیمی می‌باشد که در استفاده ابتدایی آن برای تزیین دیوار مساجد، مکان‌های مذهبی و برخی دیگر از مکان‌های مهم استفاده می‌شد. کاشی ها همان خانواده سفال ها هستند و در ابتدای پیدایش این صنعت سفال ها آغازگر بودند و به مرور زمان کاشی ها و سرامیک ها تولید شدند.

مزایای کاشی ها

 • رنگ ثابت
 • با دوام
 •  مقاوم در برابر رطوبت و آب
 • شستشوی آسان

انواع کاشی ها

تقسیم بندی های کاشی ها به ساختار طرح و رنگ و جنس میباشند که در ادامه به صورت کامل به آن میپردازیم.

معرفی انواع کاشی

 کاشی لعاب دار

به دلیل ظاهر بسیار زیبا و لعاب دار این نوع کاشی ها بسیار پرطرفدار هستند، رویه ساخت این نوع کاشی ها بعد از اتمام پخت به آنها لعاب اضافه میشود و طراح و رنگ را به کاشی میدهد، علاوه بر آن، این  رویه که به این کاشی ها اضافه میشود حالتی شیشه ای دارد و در بسیاری از ماکن ها استفاده میشود، همانند حمام ها آشپزخانه ها دستشویی ها و ….

مزیت کاشی لعاب دار

 • استحکام بالا در برابر خش و ترک
 •  نفوذ ناپذیری در برابر آب
 • بسیار مقاوم در برابر مواد شیمیایی

کاشی موزاییکی

نصب این نوع کاشی به صورت تکی و یا بر روی صفحه نصب میباشد، این نموع کاشی ها براق نیستند  اما از استحکام بالایی برخوردارند و در طرح های بسیار زیادی تولید میشوند.

این کاشی در 4 نوع میباشد:

 • پرسلانی
 • سرامیکی
 • لعاب دار
 • بدون لعاب

 کاشی سفالی

این نوع کاشی با دارا بودن ضخامت 5.1 دوام کافی دارد و هیچ گونه لعابی ندارد زیرا از خاک رس تهیه میشود، زنگ این نوع کاشی به علت جنس آن که از خاک رس میباشد به رنگ سرخ نزدیک میباشد.

 کاشی سقفی

از نام این نوع کاشی مشخص است که کاربردی سقفی دارد و نوع نصب این نوع با استفاده از شبکه بندی آلمینومی میباشد، همچنین این  کاشی زیبایی بسیار زیادی دارد و باعث خنک شدن فضا میشود و عایق خوبی در برابر حرارت نیست.

 کاشی اسلامی

این نوع کاشی برای تزئین مکان های خاصی میباشد و برگرفته از معماری ایرانی اسلامی میباشد که برای محیط های بیرونی استفاده میشود و زیبایی خاصی دارد.

 کاشی چاپی کف

این کاشی برای کف استفاده میشود و بر روی این نوع کاشی ها نقش و نکاری با استفاده از دستگاه مخصوص انجام میشود، البته باید گفت که نقش ها به مرور زمان از بین نمیروند، این نوع کاشی برگرفته از کاشی هایی میباشد که در زمان های قدیم با استفاده از قلم و به صورت دستی بر روی آنها نقش میزدند.

 کاشی بدنه سیمانی

این نوع  با قرار گرفتن در قالب و حرارت دهی تولید میشود که در ساخت این نوع کاشی با اضافه کردن رنگ میتوان به  آنها انواع طرح های زیبا بخشید، درزگیری این نوع کاشی با استفاده از سیمان انجام میشود و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و آب دارد.

 کاشی مکزیکی

این نوع کاشی زیبایی خاصی دارد و یکی از زیباترین ها در بین کاشی ها میباشد، تولید این نوع کاشی به صورت حرارت طبیعی محیط و آفتاب میباشد.

کاشی بدون لعاب

این نوع بدون لعاب با نام کاشی های معدنی نیز شناخته میشوند، این نوع کاشی ها برای مراکز تجاری بسیار خوب هستند زیرا از دوام بالایی برخوردارند.

کاشی رزینی

بهترین راه برای ترکیب ایده های طراحی داخلی میباشد که ابسیار زیبا به نظر می رسند و ضد آب هستند. به علاوه، از آنها برای پیاده سازی انواع الگوها استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید