معرفی معماران برتر

معماران برتر

در دنیای معماران برتر، بسیاری از معماران خارجی ثبت ‌شدند که خانه ‌های خودشان را طراحی کرده ‌اند، از جمله معماران برتر و مطرح دنیا می ‌توان به فرانک لوید، گائودی  و والتر گروپیوس و … اشاره کرد. شما می‌توانید با بررسی آثار معماران مشهور هر سبک با خصوصیات سبک‌های معماری آشنا شوید.

رده بندی معرفی معماران برتر

رده بندی برترین معماران در جهان طبق سازه های برتری که میسازند و همچنین جوایز دریافتی هر فرد میباشد که اولین معاری که قصد داریم معرفی کنیم فرانک لوید رایت میباشد.

فرانک لوید

فرانک لوید رایت معمار بزرگ آمریکایی که به عنوان یکی از بهترین معماران تاریخ شناخته می‌شود. او در ساختمان‌های بسیاری که در سال‌های طولانی کارش طراحی کرد، دو سبک معماری پریری (Prairie) و ارگانیک را رواج داد. لوید رایت در استفاده از مصالح طبیعی استاد بود و به طراحی دیتیل و جزئیات اجرایی اهمیت بسیار می‌داد

آنتونیو گائودی

آنتونیو گائودی از خلاق‌ترین معماران تاریخ است و آثار معماری او به جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده‌اند. طراحی‌های گائودی از نمونه‌های شاخص سبک آرت‌نوو هستند و مشخصات این سبک مانند استفاده از خطوط منحنی، منحنی‌های آزاد، دیوارهای موجی و مصالح، بافت‌ها و شکل‌های طبیعی را در خود دارند

والتر گروپیوس

گروپیوس از معماران معروف جهان و معماری مدرن است. یکیاز اصول معماری گروپیوس، استفاده حداقل از مصالح در معماری  و توجه به عملکرد ساختمان بود. رویکرد عملگرا و مینیمالیست گروپیوس در معماری تاثیر بسیاری در معماری جهان گذاشت.

 ما لو کوربوزیر

لو کوربوزیر چشم‌انداز جدید و نوآورانه‌ای را در معماری به وجود آورده است.

 فلورنس نایتینگل

فلورنس نایتینگل  با تأکید بر فضای باز، نورپذیر بودن فضا و تأکید بر فضای سبز، تلاش کرد تا فضای شهر را بهبود بخشد.

 

 

1 دیدگاه در “معرفی معماران برتر

  1. محسن گفت:

    معماری تو ایران اصلا اهمیت نداره ولی چقدر توی کشورهای دیگه مهمه واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید