انتخاب وال آرت

انتخاب وال آرت

آثار هنری برای تزئین دیوار اهمیت بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون و زیباسازی منزلتان دارد. اگر دوست ندارید دیوار  خانه‌تان خالی و بدون تزئین باشد، میتوانید با تابلو یا المان‌های دکوراتیو آن را زیباتر کنید، برای این کار حتما باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آن میپردازیم.

مفهوم وال آرت

وال آرت به زبان ساده مجموعه ای شخصی سازی از آثار هنری میباشد که به منظور تغییر دکوراسیون به شیوه جدیدی میباشد که  میتواند یک نقطه از خانه و یا محل کار را بسیار خاص و چشمگیر کند.

وال آرت

چگونه یک وال آرت مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب وال‌آرت در قالب تابلو و یا بوم بی شک باید بر اساس دکوراسیون غالب منزل شما  و ترکیب آن با دیگر سبک‌ها در شکل و طرح مناسب مناسب انجام شود؛ آنچه به عنوان یک سبک از وال‌آرت روی دیوار خانه شما نقش میبندد باید با ذهنتان یکی باشد، برای انتخاب بهترین تابلو پارامتر های زیادی از جمله سایز، طرح، تم استایل، فضا و ساختار ر اباید در نظر بگیرید. برای انتخاب با ذهنی بازتر ذکا استایلز را همراهی کنید.

انتخاب وال آرت بر اساس سایز

تابلو های کوچک: تابلوهایی که طول‌ آن ها معمولا بین 45 تا 60   سانتی‌متر است، در این دسته قرار می‌گیرند، این دسته از تابلو ها را میتوان بالای قفسه، روی دیواری که مبل جلوی آن قرار دارد و همچنین دیوارهای کوتاه نصب کرد. برای ایده های دیگر شما میتوانید چند تابوی کوچک را در کنار هم نصب کنید.

تابلو های متوسط: این دسته از تابلو ها در ابعاد 60 تا 80 سانتی متر وجود دارند و میتوانند به تنهایی و  در ترکیب با چندین تابلوی دیگر با سایز های کوچک تر دیوار شما را زیباتر کنند.

تابلوی بزرگ: طول تابلوهای بزرگ معمولا بین ۸۰ سانتی‌متر تا یک متر میباشد. ازین تابلوها به منظور تزئین مرکزی خانه استفاده میشود و همچنین میتوان  برای ایجاد تعادل، در کنار تابلوهای کوچک‌تر به کار رود.

 

انتخاب تابلو بر اساس رنگ و طرح

  • پس‌زمینه تابلوی اصلی را با رنگ دیوار تطبیق دهید
  • از یک رنگ اما با سایه‌های مختلف استفاده کنید
  • هنگام انتخاب رنگ‌ها به رنگ های مکمل هم توجه کنید
  • رنگ های سیاه و سفید را در انتخاب در نظر بگیرد، چراکه با هر رنگی قابل ترکیب و زیبایی را چند برابر میکند
  • از انتخاب رنگ‌های نئونی اجتناب کنید
  • دو یا سه رنگ جدید وارد اتاق‌تان کنید

انتخاب تابلو بر اساس تم

اگر خانهٔ خود را بر اساس تم خاصی چینده اید و از الگوی خاصی پیروی کردید یا المان‌های دکوراتیو شما باهم مشترک هستند باید از تابلو هایی استفاده کنید که در رنگ بندی و معنا با تم خانه شما مشترک باشد؛ به‌عنوان مثال اگر خانه‌ای با تم طبیعت و دیوارهای تیره باشد، تابلوهایی از موجودات  و اشیایی از چوب پاره‌های کندهٔ درختی را میتوان استفاده نمود.

انتخاب بر اساس استایل

علاوه بر پارامتر هایی برای زیبا تر ساختن دکوراسیون داخلی منزل شما، میتوانید تابلویی را که انتخاب میکنید بر اساس استایل شخصی، علاقه و سبک خودتان باشد.
بعد از در نظر گرفتن نکاتی مثل سایز، رنگ‌بندی و طرح، تابلویی را انتخاب کنید که شخصا به آن علاقه دارید. رعایت نکات زیر می‌تواند در این مسیر شمارا راهنمایی کند:

  • یک تابلوی بزرگ و چشمگیر بخرید که دوست دارید
  • ست‌های چندتایی یا حتی مجموعه‌ای از تابلوهای کوچک برای خودتان در نظر بگیرید

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید